Záhradná 98, 900 42, Dunajská Lužná

11-10-2021

4 x 2.5h

Osoba /

80 eur

Home Kurzy

Kurzy Arteterapie 1, 2, 3, 4

Kurzy Arteterapie 1, 2, 3, 4

Lektor

Ing. Iveta Slobodníková

Kategória

Arteterapie Maľovanie

Prihlásení na kurz

Zatiaľ sa nikto neregistroval

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Course Reviews

Zatiaľ tu nie sú žiadne recenzie

Vyberte si  formu kurzu Arteterapie z troch možností, ktorá vám najviac vyhovuje: 

 11-14.10 KURZ  v Galérii alebo ONLINE   (10h, cena 80 eur, pre online kurz stačí ak máte papier a farbičky, pri kurzoch v Galérii je výtvarný materiál v cene kurzu). Kurz pokračuje ďalšími stupňami - 2,3,4.Termíny na výber počas celého roka.

Ďalší termín kurzu : 12-15.11

Individuálne kurzy:  ONLINE alebo v GALÉRII ZIV (10h, cena  + 50% za individuálny termín, platíte 120 eur) uveďte prosím v prihláške že máte záujem o individuálny termín, lektorka sa vám ozve)

 

Kurz na mieru -  jednotlivci, firmy, teambuildingy, cena dohodou

 

 

 

 

  

KURZY ARTETERAPIE sú zážitkové, autorské, skladajú sa zo štyroch cyklov , (4x10h,  prvý stupeň je základný, ostatné tri naň volne nadväzujú, obsah jednotlivých lekcií nájdete nižšie v popise kurzu. Pre účasť na online kurzoch je potrebné mať doma farbičky, ceruzku, papier (kancelársky, baliaci, kresliaci...aký máte). Ak maľujete  v umeleckej Galérii výtvarný materiál je k dispozícii, cena jedného stupňa (10h) je 80 eur. 

Kurz môžete absolvovať v skupine alebo aj individuálne. Individuálne môžete s lektorkou riešiť aj témy mimo programu, ktoré vás zaujímajú.  Arteterapia je spontánne maľovanie s hudbou, ktoré uvoľňuje stres, naučí vás relaxovať, rozvíja kreativitu, umožňuje uvedomiť si svoje pocity,  zbaviť sa tráum a blokov, zlepšuje vzťah so sebou samým a okolitým životom, dáva odpovede na vnútorné otázky. Objavíte svoje skryté talenty, vlastnosti a túžby prostredníctvom maľovania vnútorných obrazov. Obrazový jazyk je najstarším jazykom na svete.  Arteterapia vás učí rozumieť sebe samému,  pochopiť čo vlastne v živote chceme a ako sa cítime. Skupinová arteterapia podporuje komunikáciu, toleranciu a zlepšuje vzťahy,  umožňuje každému členovi skupiny  prejaviť sa v skupine hravou formou.  Chcete vedieť ako sa skutočne cítite, nie ako si myslíte, že to je, odstrániť nevedomé presvedčenia, ktoré blokujú prosperitu a dobré pocity? Potom je pre vás Arteterapia jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania a rozvoja kreativity. Budete relaxovať s hudbou a farbami a zistíte, že vždy intuitívne siahnete po farbe a kreslíte tvary, ktoré najviac zodpovedajú vašim pocitom, objavíte čo vám vaše podvedomie hovorí prostredníctvom vami namaľovaných obrazov. Rozumieť sebe samému je umenie, ktoré je nutné k tomu, aby sme rozumeli iným ľuďom a okolitému svetu. Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Uvoľnite traumy a objavte svoje túžby, talenty a svoju jedinečnú tvorivosť.   Lektorka je profesionálnou maliarkou a autorkou kníh o meditáciách vydaných doma aj v zahraničí (SR,Nemecko,USA).

Po absolvovaní prvého stupňa kurzu (4x2,5h) môžete pokračovať ďalším stupňom, aj individuálnymi lekciami v ľubovoľnom počte. Témy jednotlivých stupňov sú nižšie.

 

Kurzy sa konajú  v príjemnom prostredí umeleckej Galérie, aj online. 

Ideálne je najprv absolvovať prvý základný cyklus a potom môžete ostatné cykly absolvovať v ľubovolnom poradí, prípadne sa zúčastniť niektorého workshopov s tématickým zameraním napr.na energie živlov, revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou, zistenie dynamiky svojej osobnosti a  iné.

Čo sa na kurzoch naučíte.

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre zdravých ľudí, ktorí sa chcú o sebe viac dozvedieť a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa  základné arteterapeutické techniky. Ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojím obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku. Nemusíte vedieť maľovať a zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky.  Absolventi jednotlivých cyklov postupne zlepšujú schopnosť stotožniť sa s vnútornými obrazmi. Môžete absolvovať celý kurz (všetky 4 cykly) , alebo si vybrať len prvý cyklus.

 

Ak si želáte na ktorýkoľvek kurz darčekový poukaz uveďte to prosím vo formulári prihlášky nižšie.

1. cyklus

 

Program prvého stupňa:

 

1. lekcia: základy vizuálnej komunikácie, relaxácia s hudbou a farbami
2. lekcia: projekcia pocitov
3. lekcia: ako vnímam samého seba
4. lekcia: rozvíjanie sebaúcty
5. lekcia: zmysly a pohyb

2. cyklus

 

Program druhého  stupňa:

 

1. lekcia: farby a tvary zvuku
2. lekcia: ako sa cítim
3. lekcia: ako vnímam samého seba  a ako si myslím a cítim, že ma vnímajú iní
4. lekcia: aspekty života
5. lekcia: vlastný totem, symbolika môjho života, práce, vzťahu...

3. cyklus 

 

Program tretieho stupňa:

 

1. lekcia: ja a svet
2. lekcia: pocity superhrdinu
3. lekcia: moje vzťahy
4. lekcia: najväčšia túžba
5. lekcia: scény zo snov, čo nám hovoria a ako sa cítime

4. cyklus 

 

Program štvrtého stupňa:

 

1. lekcia: najväčšia detská radosť
2. lekcia: rola v živote
3. lekcia: profesionálne kvality
4. lekcia: symbol pre každého – v skupine aj pre seba samého
5. lekcia: milujem celý svet – životné zmeny a láska, čo a koho milujem

5. cyklus - špeciál

 

Program piateho stupňa:

  • mandaly života
  • mandaly vzťahov
  • mandaly túžob
  • mandaly harmónie pre krásu života

Aktuálne termíny kurzov:

10-13.8 2021

Ako sa registrovať na workshop:

Pre registráciu a rezerváciu miesta na kurze Arte 1  (prvá časť (10h) alebo na vyššie stupne ARTE 2,3,4) vyplňte prihlášku a uhraďte   platbu vo výške 80€/ za každý stupeň,  na náš bankový účet číslo  IBAN: SK09 1100 0000 0026 1696 5088. V prípade že platíte naraz za celý štvorstupňový kurz uhraďte 320 eur/ za Arte 1,2,3,4. Prijatie prihlášky a platby Vám obratom potvrdíme a pošleme vám link s pozvánkou na pripojenie na váš mail.   

Neváhajte a rezervujte si svoje miesto

Naši hlavní lektori

Spoluzakladateľka združenia ZIV, lektorka umeleckých kurzov a kurzov rozvoja osobnosti, teambuildingových programov pre firmy, umeleckých programov, autorka meditačného systému Modrá Planéta, kníh a publikácií.

Cena : 80 eur €

Max. počet miest: : 10/15 online

Obtiažnosť : Pre všetkých

Lokalita : Dunajská Lužná Záhradná 98

Druh : Platený