Trenčianska 53, 821 09 Bratislava - Ružinov

22-03-2021

4 x 2.5h

Osoba /

80 eur

Home Kurzy

Kurzy Arteterapie 1, 2, 3, 4

Kurzy Arteterapie 1, 2, 3, 4

Lektor

Ing. Iveta Slobodníková

Kategória

Arteterapie Maľovanie

Prihlásení na kurz

Zatiaľ sa nikto neregistroval

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Course Reviews

Zatiaľ tu nie sú žiadne recenzie

Vyberte si  formu kurzu Arteterapie z troch možností, ktorá vám najviac vyhovuje: 

1. KURZ  v Galérii alebo ONLINE podľa situácie 22-25.3 ( 10h, cena 80 eur, pre online kurz stačí ak máte papier a farbičky, pri kurzoch v Galérii je výtvarný materiál v cene kurzu).

 2. Individuálne kurzy:  ONLINE alebo v GALÉRII ZIV (10h, cena  + 50% za individuálny termín, platíte 120 eur) uveďte prosím v prihláške že máte záujem o individuálny termín, lektorka sa vám ozve)

3. Kurz na mieru -  jednotlivci, firmy, teambuildingy, cena dohodou

 

 

 KURZY ARTETERAPIE 1,2,3,4, popis kurzu:

KURZY ARTETERAPIE sa skladajú zo štyroch cyklov , (4x10h,  prvý stupeň je základný, ostatné tri naň volne nadväzujú, obsah jednotlivých lekcií nájdete nižšie v popise kurzu. Pre účasť na online kurzoch je potrebné mať doma farbičky, ceruzku, papier (kancelársky, baliaci, kresliaci...aký máte). Ak maľujete  v umeleckej Galérii výtvarný materiál je k dispozícii, cena jedného stupňa (10h) je 80 eur. 

 Zážitkový, autorský, vyučuje sa touto formou iba v ZIV. Počas online kurzu sa budete venovať trom témam, alebo sa dohodnete s lektorkou na téme, ktorú chcete riešiť a ktorá je pre vás dôležitá. Kurz môžete absolvovať v skupine alebo aj individuálne. Pre individuálny kurz si dohodnete termín, ktorý vám vyhovuje.  Arteterapia je spontánne maľovanie s hudbou, ktoré uvoľňuje stres, naučí vás relaxovať, rozvíja kreativitu, pomáha rozumieť vlastným pocitom a vnútorným obrazom, uvoľnuje bloky a traumy. Objavíte svoje skryté talenty, vlastnosti a túžby prostredníctvom maľovania vnútorných obrazov. ARTETERAPIA - spontánne maľovanie s hudbou, rozvíja kreativitu a schopnosť rozumieť vlastným emóciám a vnútorným obrazom. uvoľňuje stres a umožňuje uvedomiť si svoje pocity, skryté túžby, zbaviť sa tráum a blokov, zlepšuje vzťah so sebou samým a životom, dáva odpovede na vnútorné otázky. Obrazový jazyk je najstarším jazykom na svete.  Arteterapia vás naučí rozumieť samému sebe,  pochopiť čo vlastne v živote chceme a ako sa cítime. Skupinová arteterapia podporuje komunikáciu, toleranciu a zlepšuje vzťahy, zároveň umožňuje každému členovi skupiny možnosť vyjadriť sa hravou formou.  Chcete vedieť ako sa skutočne cítite, nie ako si myslíte, že to je, odstrániť nevedomé presvedčenia, ktoré blokujú prosperitu a dobré pocity? Potom je pre vás Arteterapia jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania, svojich reakcií a túžob, cesta k rozvoju kreativity. Naučíte sa relaxovať s hudbou a farbami a zistíte, že vždy intuitívne siahnete po farbe a kreslíte tvary, ktoré najviac zodpovedajú vašim pocitom, naučíte sa pochopiť čo vám vaše podvedomie hovorí prostredníctvom vami namaľovaných obrazov. Rozumieť sebe samému je umenie, ktoré je nutné k tomu, aby sme rozumeli iným ľuďom a okolitému svetu. Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Uvoľnite traumy a objavte svoje túžby, talenty a svoju jedinečnú tvorivosť. Arteterapia uvoľňuje stres, naučí vás relaxovať, otvorí kreativitu, pomáha rozumieť vlastným pocitom a vnútorným obrazom, uvoľnuje bloky a traumy. Objavíte svoje skryté talenty, vlastnosti a túžby prostredníctvom maľovania vnútorných obrazov.   Lektorka je profesionálnou maliarkou a autorkou kníh o meditáciách vydaných doma aj v zahraničí (SR,Nemecko,USA).

Po absolvovaní prvého stupňa kurzu (4x2,5h) môžete pokračovať ďalej ďalším stupňom v Galérii alebo online, aj individuálnymi lekciami v ľubovoľnom počte. Témy jednotlivých stupňov sú nižšie.

Kurz arteterapie v príjemnom prostredí umeleckej Galérie je zážitkový, výnimočný, vyučuje sa touto formou iba v ZIV,  skladá sa zo 4 cyklov. Každý cyklus tvorí 5 lekcií (spolu 10 hodín) a má špecifické tematické zameranie.

Ideálne je najprv absolvovať prvý základný cyklus a potom môžete ostatné cykly absolvovať v ľubovolnom poradí. Piaty cyklus Arteterapia špeciál je zameraný na energie živlov, revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou, zistenie dynamiky svojej osobnosti a je možné ho absolvovať kedykoľvek, aj úplne na začiatku.

Čo sa na kurzoch naučíte.

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre zdravých ľudí, ktorí sa chcú o sebe viac dozvedieť a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa  základné arteterapeutické techniky. Ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojím obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku. Nemusíte vedieť maľovať a zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky. Kurz je vedený ako skupinové maľovanie v príjemnom prostredí galérie.Všetok materiál a občerstvenie je zahrnuté v cene. Cykly na seba voľne nadväzujú, vždy s novými témami. Absolventi jednotlivých cyklov postupne zlepšujú schopnosť stotožniť sa s vnútornými obrazmi. Môžete absolvovať celý kurz (všetky 4 cykly) , alebo si vybrať len prvý cyklus. Je potrebné absolvovať prvý cyklus s úvodnou teóriou a potom môžete pokračovať ktorýmkoľvek z vyšších cyklov.

Ak si želáte na ktorýkoľvek kurz darčekový poukaz uveďte to prosím vo formulári prihlášky nižšie.

1. cyklus

 

Program prvého cyklu:

 

1. lekcia: základy vizuálnej komunikácie, relaxácia s hudbou a farbami
2. lekcia: projekcia pocitov
3. lekcia: ako vnímam samého seba
4. lekcia: rozvíjanie sebaúcty
5. lekcia: zmysly a pohyb

2. cyklus

 

Program druhého  cyklu:

 

1. lekcia: farby a tvary zvuku
2. lekcia: ako sa cítim
3. lekcia: ako vnímam samého seba  a ako si myslím a cítim, že ma vnímajú iní
4. lekcia: aspekty života
5. lekcia: vlastný totem, symbolika môjho života, práce, vzťahu...

3. cyklus 

 

Program tretieho cyklu:

 

1. lekcia: ja a svet
2. lekcia: pocity superhrdinu
3. lekcia: moje vzťahy
4. lekcia: najväčšia túžba
5. lekcia: scény zo snov, čo nám hovoria a ako sa cítime

4. cyklus 

 

Program štvrtého cyklu:

 

1. lekcia: najväčšia detská radosť
2. lekcia: rola v živote
3. lekcia: profesionálne kvality
4. lekcia: symbol pre každého – v skupine aj pre seba samého
5. lekcia: milujem celý svet – životné zmeny a láska, čo a koho milujem

Aktuálne termíny kurzov:

22.3-25.3

Ako sa registrovať na workshop:

Pre registráciu a rezerváciu miesta na kurze (Arte 1 alebo vyššie stupne, 10h) vyplňte prihlášku a uhraďte   platbu vo výške 80€ /80 eur online,  na náš bankový účet číslo  IBAN: SK09 1100 0000 0026 1696 5088Prijatie prihlášky a platby Vám obratom potvrdíme a pošleme vám link s pozvánkou na pripojenie na váš mail. (skrátený základný online kurz 6h 80 eur/)

Neváhajte a rezervujte si svoje miesto

Naši hlavní lektori

Spoluzakladateľka združenia ZIV, lektorka umeleckých kurzov a kurzov rozvoja osobnosti, teambuildingových programov pre firmy, umeleckých programov, autorka meditačného systému Modrá Planéta, kníh a publikácií.

Cena : 80 eur €

Max. počet miest: : 10/15 online

Obtiažnosť : Pre všetkých

Lokalita : Bratislava - Ružinov Trenčianska 53

Druh : Platený